Mieszkanie w budynkach z dobrym ociepleniem wymagającym niewielkiej intensywności ogrzewania jest niewątpliwie bardzo na czasie i stanowi wielką wygodę dla domowników ze względu na ciągły, niezmienny komfort termiczny, ale w przeważającej mierze jest to po prostu kwestia ekonomii.

Paliwa wykorzystywane do ogrzewania budynków są drogie, a dobrze ocieplony dom potrzebuje ich bardzo niewiele nawet w czasie mrozów. Kiedy temperatury utrzymują się powyżej zera, czasami żadne dogrzewanie nie jest potrzebne. Argumenty związane z ekologią nawet nie muszą tutaj być podnoszone, bo są oczywiste, a w praktyce dla właścicieli domów ważniejsze jest to, że jeśli mają odpowiednią izolację termiczną, ich dom chroniony jest także przez promieniowaniem UV, wieloma czynnikami mechanicznymi i anomaliami pogodowymi. Skuteczny system termoizolacji nie jest oczywiście sprawą prostą.

Dobre ocieplenie poddasza jest przedsięwzięciem wymagającym zwykle konsultacji merytorycznej ze specjalistami, którzy zaoferują odpowiednie techniki i materiały mogące zapewnić bezpieczeństwo termiczne przez długie lata. Najprawdopodobniej eksperci zaoferują stworzenie ocieplenia z polimerowych pianek poliuretanowych PUR. Cechują się one bowiem najlepszym współczynnikiem efektywności energetycznej, czyli potrzeba po ich zastosowaniu najmniej energii, by dom ogrzać.

Warto podkreślić, że ma to wpływ na klimat wewnątrz budynku także w miesiącach ciepłych, ponieważ pianka chroni go przed nagrzaniem. Nakładane metodami natryskowymi pianki produkuje się de facto bezpośrednio na miejscy inwestycji. Specjaliści nanoszą izolacje postaci piany bezpośrednio na izolowane powierzchnie, a piana szybko się rozrasta i idealnie przylega do wszystkich powierzchni. W warstwie izolacji nie ma żadnych mostków cieplnych, szczelin czy spękań. Jest ona równa i równomierna. Zalety technologii pianek poliuretanowych można mnożyć, ale najczęściej podkreśla się ich następujące elementy:

  • niski współczynnik przenikania ciepła – zazwyczaj szacuje się, że jeden centymetr pianki to odpowiednik dwóch centymetrów waty mineralnej, dzięki czemu pomieszczenie nie musi być istotnie zmniejszone ze względu na konieczność stworzenia izolacji
  • ekologiczne ocieplanie poddaszanie występują mostki cieplne – technologia natryskowa eliminuje główny problem większości pozostałych technologii, czyli ryzyko ucieczki ciepła, ale też powstania zagrzybienia’
  • pianka jest barierą dla wody i hałasu;
  • parametry PUR nie pogarszają się wyraźnie z czasem;
  • pianki poliuretanowe odporne są na działanie większości czynników biologicznych i chemicznych.

Socialmedia

Warte uwagi

Polimoczniki i ich zastosowanie w powłokach...

Polimoczniki mają szerokie zastosowanie i naukowcy cały czas szukają nowych rozwiązań z ich użyciem. Powłoki ochronne wykonane na bazie polimocznika to materiały o fascynujących...

Kontakt

Izolacje natryskowe - IZOSOLUX

Izolacja natryskowa to obecnie najlepsze i najszybsze rozwiązanie, które daje nam możliwość efektywnego ocieplenia poddasza. Dzięki temu można zapobiec uciekaniu ciepła oraz przenoszeniu alergenów. Nie powinno być problemów pleśni czy gryzoni, co jest często kłopotliwe, jeśli stosuje się wełnę mineralną.

Izolacje natryskowe realizowane są przez nas z użyciem nowoczesnego sprzętu, który będzie gwarantował nam zastosowanie świetnych jakościowo materiałów. Wszystko realizowane w ramach izolacji natryskowej sprawdza się przy:

    ocieplaniu dachów i poddaszy ;

    ocieplaniu budynków mieszkalnych;

    izolacji dachów, zbiorników i instalacji kanalizacyjnych w ramach hydroizolacji;

    izolacji tarasów, fundamentów i wylewki ;

    izolacji magazynów, kurników, chłodni;

    ociepleniu i wygłuszeniu ścian.

Izolacja natryskowa to obecnie najlepsze i najszybsze rozwiązanie, które daje nam możliwość efektywnego ocieplenia poddasza. Dzięki temu można zapobiec uciekaniu ciepła oraz przenoszeniu alergenów. Nie powinno być problemów pleśni czy gryzoni, co jest często kłopotliwe, jeśli stosuje się wełnę mineralną.

Izolacja może być aplikowana bezpośrednio na podłoże i to niezależnie czy będzie to deskowanie, beton czy membrana. Doskonała przyczepność piany PUR sprawia, że uda się dzięki niej skutecznie wzmocnić konstrukcję. Nie będzie także problemu stosowania różnych elementów montażowych. Dzięki stosowaniu izolacji natryskowej z piany PUR mamy gwarancje energooszczędnego i niskoenergetycznego domu. Będzie można to czuć również w portfelu, ponieważ to rozwiązanie jest tanie.

Piana charakteryzuje się tym, że jest produktem ekologicznym i można liczyć na to, że dzięki niej nie będzie problemów z osiadającym kurzem czy alergenami. Oznacza to, że mamy czyste powietrze w domu. Piana nie ma substancji rakotwórczych, nie ma zapachu oraz nie będzie drażnić alergików. Cała instalacja tak przygotowana będzie bardzo szczelna i dzięki temu uzyska się rzeczywiście idealną izolację, która dodatkowo wpływa także na wyciszenie przygotowywanych pomieszczeń. Dlatego właśnie te wszystkie cechy powinny zachęcić do stosowania piany PUR.