Natrysk izolacji PUR - korzystne rozwiązanie

Udostępnij:

Istnieje wiele czynników mających wpływ na wysoki poziom zadowolenia z domu, który zamieszkujemy, a jednym z nich jest jego dobre ocieplenie. O tym, jak duże jest jego znaczenie przekonujemy się przede wszystkim w miesiącach zimowych, jeśli bowiem termoizolacja jest wykonana we właściwy sposób, możemy mówić o oszczędności pieniędzy bez konieczności rezygnowania z komfortu termicznego.

Nie można nie docenić zresztą i tego, że stawiając na dobre ocieplenie domu wspieramy nie tylko nasz własny portfel, ale również środowisko naturalne. Jeśli temperatury przekraczają zero, nie musimy już nawet dogrzewać budynku, a tym samym wymiernie przyczyniamy się do tego, że do atmosfery trafia mniej gazów cieplarnianych. Warto mieć na uwadze jeszcze jedną zaletę dobrej termoizolacji. Jest ona w stanie wzmocnić ochronę domu zarówno przed niesprzyjającymi mu warunkami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi jak i przed szkodliwym promieniowaniem. Oczywiście, już na tym etapie musimy mieć świadomość tego, że natrafiamy na pierwszy poważny problem.

Istnieje wiele sposobów na ocieplenie budynku i nie każdy odznacza się jednakową skutecznością. Jeśli więc sami nie dysponujemy wiedzą na ten temat i doświadczeniem pozwalającym nam na wcielanie takiej wiedzy w życie, nie podejmujmy tak ważnej decyzji samodzielnie, ale poszukajmy wsparcia fachowców, którzy mają znacznie więcej do powiedzenia w tej dziedzinie i mogą pochwalić się wyższymi umiejętnościami. Nie ma jednej metody, która byłaby nam polecana bez względu na okoliczności, nie możemy jednak nie dostrzec tego, że coraz częściej zwraca se uwagę na korzyści, jakie pociąga za sobą natrysk izolacji PUR. To jeden z najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie efektywności energetycznej danego budynku, pozwala bowiem na minimalizowanie energii niezbędnej do tego, aby w domu panowała temperatura najbardziej pożądana przez jego mieszkańców.

piana poliuretanowa

Zainteresowanie nią sprawia, że dochodzi do minimalizacji strat cieplnych będących pokłosiem samej konstrukcji budynku, a osoby, które mogą pochwalić się sporym doświadczeniem w tym zakresie zwracają uwagę i na to, że produkcja izolacji odbywa się wprost na podłożu, na które ma ona trafić, co sprawia, że jej montaż jest nieskomplikowany i satysfakcjonujący. Warto zwrócić uwagę i na to, że warstwa jest stosunkowo równa, wolna od szczelin i spoin, a natrysk izolacji PUR chroni nas nie tylko przed obecnością mostków cieplnych, ale i przed hałasem, który potrafi być uciążliwy w wielu domach. Piana PUR to także wyjątkowo niski współczynnik przenikania ciepła.

Socialmedia

Warte uwagi

Polimocznik - natryskowa membrana

Ostatnimi czasy, poszukuje się oszczędności zważywszy na rosnącą cenę energii elektrycznej. Okazuje się zatem, że oszczędność można znaleźć we właściwej izolacji. Bardzo dobrym...

Piana na poddasze

Kontakt

Izolacje natryskowe - IZOSOLUX

Izolacja natryskowa to obecnie najlepsze i najszybsze rozwiązanie, które daje nam możliwość efektywnego ocieplenia poddasza. Dzięki temu można zapobiec uciekaniu ciepła oraz przenoszeniu alergenów. Nie powinno być problemów pleśni czy gryzoni, co jest często kłopotliwe, jeśli stosuje się wełnę mineralną.

Izolacje natryskowe realizowane są przez nas z użyciem nowoczesnego sprzętu, który będzie gwarantował nam zastosowanie świetnych jakościowo materiałów. Wszystko realizowane w ramach izolacji natryskowej sprawdza się przy:

    ocieplaniu dachów i poddaszy ;

    ocieplaniu budynków mieszkalnych;

    izolacji dachów, zbiorników i instalacji kanalizacyjnych w ramach hydroizolacji;

    izolacji tarasów, fundamentów i wylewki ;

    izolacji magazynów, kurników, chłodni;

    ociepleniu i wygłuszeniu ścian.

Izolacja natryskowa to obecnie najlepsze i najszybsze rozwiązanie, które daje nam możliwość efektywnego ocieplenia poddasza. Dzięki temu można zapobiec uciekaniu ciepła oraz przenoszeniu alergenów. Nie powinno być problemów pleśni czy gryzoni, co jest często kłopotliwe, jeśli stosuje się wełnę mineralną.

Izolacja może być aplikowana bezpośrednio na podłoże i to niezależnie czy będzie to deskowanie, beton czy membrana. Doskonała przyczepność piany PUR sprawia, że uda się dzięki niej skutecznie wzmocnić konstrukcję. Nie będzie także problemu stosowania różnych elementów montażowych. Dzięki stosowaniu izolacji natryskowej z piany PUR mamy gwarancje energooszczędnego i niskoenergetycznego domu. Będzie można to czuć również w portfelu, ponieważ to rozwiązanie jest tanie.

Piana charakteryzuje się tym, że jest produktem ekologicznym i można liczyć na to, że dzięki niej nie będzie problemów z osiadającym kurzem czy alergenami. Oznacza to, że mamy czyste powietrze w domu. Piana nie ma substancji rakotwórczych, nie ma zapachu oraz nie będzie drażnić alergików. Cała instalacja tak przygotowana będzie bardzo szczelna i dzięki temu uzyska się rzeczywiście idealną izolację, która dodatkowo wpływa także na wyciszenie przygotowywanych pomieszczeń. Dlatego właśnie te wszystkie cechy powinny zachęcić do stosowania piany PUR.