Ocieplenie poddasza pianą poliuretanową

Udostępnij:

Większość starszych domów posiada poddasza ocieplone przez tradycyjną wełnę mineralną. Przez pierwsze lata użytkownicy budynków są z tego rozwiązania jak najbardziej zadowoleni i jest ono bardzo skuteczne, ale z czasem okazuje się, że zaczynają rosnąć rachunki za ogrzewanie, a w lecie dom zbyt szybko się nagrzewa. Trzeba wtedy pomyśleć o dodatkowym ociepleniu z piany poliuretanowej.

Problem z watą

Wata mineralna dominowała w naszych domach przez długie lata. Jest to technologia niezła, ale niestety jej żywotność pozostawia bardzo dużo do życzenia. Największym problemem, z jakim spotykają się jej użytkownicy, jest nasiąkliwość tej substancji. Każdy nadmiar wilgoci w domu jest przez wełnę wchłaniany i zatrzymywany, przez co jej właściwości izolacyjne bardzo szybko spadają. Wymaga też ochrony przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Kiedy dojdzie już do zawilgocenia na dużą skalę, zaczynają się kolejne problemy. Gryzonie szybko zauważają, że jest to dla nich znakomite miejsce i zaczynają się tam mnożyć. Razem z grzybami, które też zawsze się pojawiają, niszczą cała więźbę dachową. Nie wolno zapomnieć także o tym, że każdy kontakt z wełną mineralną jest niebezpieczny dla naszego zdrowia, a jej opiłki, nawet w niewielkich ilościach, mogą wywoływać reakcje alergiczne. O pianie poliuretanowej trzeba pomyśleć w chwili, gdy zaczynają się pierwsze oznaki zużycia wełny.

Dlaczego PUR?

Na rynku dostępne jest oczywiście wiele technologii ocieplenia, ale kiedy budynek jest już w eksploatacji, warto pomyśleć właśnie o pianie poliuretanowej. Jej sposób nakładania, natrysk, jest wyjątkowo korzystny w takich sytuacjach. Cała inwestycja przebiega sprawnie i szybko. Nie ma też problemu z nakładaniem piany na w zasadzie żadną substancję (beton, drewno, metal, folia itp.). Kiedy mamy większą szczelinę czy przerwę między dwoma elementami, zamiast natrysku można zastosować zalanie.

Do wyboru jest piana z komórkami otwartymi i zamkniętymi. Wersja z komórkami zamkniętymi wykorzystywana jest do produkcji hydroizolacji i znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle. Do domów lepsza jest piana z komórkami otwartymi, która przepuszcza parę i pozwala budynkowi oddychać przy zachowaniu pełnej ochrony przed stratami ciepła. Nie trzeba się też martwic o kształt poddasza czy dostęp do niego. Piana po naniesieniu na powierzchnie rozrasta się 120 razy obejmując wszystko powierzchnią jednolitą, pozbawiona wszelkich mostów termicznych i niedoskonałości. Gotowy produkt jest bezwonny i nie pyli, a w dodatku jest w stanie blokować hałas. Piany nie imają się gryzonie i grzyby. 

Wymiana ocieplenia dachu bez jego demontażu

wymiana ocieplenia dachuNajbardziej rewolucyjna cechą piany poliuretanowej jest technika jej nanoszenia. Wymiana wełny mineralnej na PUR wymaga jedynie wykonania kilku otworów, przez które ewakuowana zostanie stara izolacja i wlana będzie nowa piana, która następnie urośnie i idealnie wypełni przestrzenie. Dach nie musi być zdejmowany, a przestrzenie mieszkalne demolowane. Cały proces zajmuje ułamek czasu potrzebnego dla remontu generalnego i jest nieporównywalnie tańszy. Zaoszczędzić można nawet 70% traconego do tej ppry ciepła, dzięki czemu szacowany czas zwrotu inwestycji zazwyczaj nie przekracza 4 lat.

Socialmedia

Warte uwagi

Ocieplenie poddasza pianą poliuretanową

Większość starszych domów posiada poddasza ocieplone przez tradycyjną wełnę mineralną. Przez pierwsze lata użytkownicy budynków są z tego rozwiązania jak najbardziej zadowoleni i jest...

Piana na poddasze

Kontakt

Izolacje natryskowe - IZOSOLUX

Izolacja natryskowa to obecnie najlepsze i najszybsze rozwiązanie, które daje nam możliwość efektywnego ocieplenia poddasza. Dzięki temu można zapobiec uciekaniu ciepła oraz przenoszeniu alergenów. Nie powinno być problemów pleśni czy gryzoni, co jest często kłopotliwe, jeśli stosuje się wełnę mineralną.

Izolacje natryskowe realizowane są przez nas z użyciem nowoczesnego sprzętu, który będzie gwarantował nam zastosowanie świetnych jakościowo materiałów. Wszystko realizowane w ramach izolacji natryskowej sprawdza się przy:

    ocieplaniu dachów i poddaszy ;

    ocieplaniu budynków mieszkalnych;

    izolacji dachów, zbiorników i instalacji kanalizacyjnych w ramach hydroizolacji;

    izolacji tarasów, fundamentów i wylewki ;

    izolacji magazynów, kurników, chłodni;

    ociepleniu i wygłuszeniu ścian.

Izolacja natryskowa to obecnie najlepsze i najszybsze rozwiązanie, które daje nam możliwość efektywnego ocieplenia poddasza. Dzięki temu można zapobiec uciekaniu ciepła oraz przenoszeniu alergenów. Nie powinno być problemów pleśni czy gryzoni, co jest często kłopotliwe, jeśli stosuje się wełnę mineralną.

Izolacja może być aplikowana bezpośrednio na podłoże i to niezależnie czy będzie to deskowanie, beton czy membrana. Doskonała przyczepność piany PUR sprawia, że uda się dzięki niej skutecznie wzmocnić konstrukcję. Nie będzie także problemu stosowania różnych elementów montażowych. Dzięki stosowaniu izolacji natryskowej z piany PUR mamy gwarancje energooszczędnego i niskoenergetycznego domu. Będzie można to czuć również w portfelu, ponieważ to rozwiązanie jest tanie.

Piana charakteryzuje się tym, że jest produktem ekologicznym i można liczyć na to, że dzięki niej nie będzie problemów z osiadającym kurzem czy alergenami. Oznacza to, że mamy czyste powietrze w domu. Piana nie ma substancji rakotwórczych, nie ma zapachu oraz nie będzie drażnić alergików. Cała instalacja tak przygotowana będzie bardzo szczelna i dzięki temu uzyska się rzeczywiście idealną izolację, która dodatkowo wpływa także na wyciszenie przygotowywanych pomieszczeń. Dlatego właśnie te wszystkie cechy powinny zachęcić do stosowania piany PUR.