Polimocznik

Polimocznik składa się z dwóch elementów, które są przeznaczone do tego, by stworzyć udaną powłokę, która będzie się charakteryzować wodoszczelnością i bardzo dobrą jakością. Powinna ona pełnić rolę skutecznej izolacji od wody oraz chronić przed korozją. Technologia taka jest rozwiązaniem, które daje nam możliwość tworzenia izolacji jednolitej, na której nie pojawią się żadne połączenia. Będzie ona odporna na środowisko chemiczne i wodę. Materiał taki będzie się dobrze sprawdzał w miejscach, gdzie chemiczna oraz mechaniczna eksploatacja jest szczególnie intensywna.

Powłoki polimocznikowe stosowane są w wielu przypadkach na beton, metal, drewno oraz jako forma zabezpieczająca izolację pianki PUR. Można także zdecydować się na jego zastosowanie w miejscu, gdzie mamy kolor i chcemy go dobrze zabezpieczyć. Tam możliwe jest nałożenie powłoki odpornej na działanie promieni UV.

Hybryda Polimocznikowa

izolacja polimocznikiemHybryda Polimocznikowa to również rozwiązanie, które składa się z dwóch składników. Nadaje się do tego, by tworzyć sprawnie funkcjonującą powłokę, która będzie miała wodoszczelny charakter. Z zasady jest to takie rozwiązanie, które jest formą hydroizolacji i powinno się także charakteryzować tym, że będzie antykorozyjne. W porównaniu do polimocznika czystego hybryda to taka forma, która będzie miała niższą cenę w stosunku do izolowanej powierzchni. Można ją wykorzystywać w miejscach, gdzie nie ma tak intensywnej eksploatacji i nie ma obaw, że dojdzie tam do szybkiego zniszczenia materiałów.

Powłoki takie sprawdzają się jako zabezpieczenie izolacji zamknięto – komórkowej przy użyciu pianki poliuretanowej. Można ją stosować na dachach, w piwnicach, przy fundamentach, balkonach czy tarasach. Wykorzystuje się ją na konstrukcjach stalowych oraz betonowych a także w miejscach, gdzie warstwa ma być odporna na działanie promieni UV.

Socialmedia

Warte uwagi

Polimoczniki i ich zastosowanie w powłokach...

Polimoczniki mają szerokie zastosowanie i naukowcy cały czas szukają nowych rozwiązań z ich użyciem. Powłoki ochronne wykonane na bazie polimocznika to materiały o fascynujących...

Izolacje natryskowe - IZOSOLUX

Izolacja natryskowa to obecnie najlepsze i najszybsze rozwiązanie, które daje nam możliwość efektywnego ocieplenia poddasza. Dzięki temu można zapobiec uciekaniu ciepła oraz przenoszeniu alergenów. Nie powinno być problemów pleśni czy gryzoni, co jest często kłopotliwe, jeśli stosuje się wełnę mineralną.

Izolacje natryskowe realizowane są przez nas z użyciem nowoczesnego sprzętu, który będzie gwarantował nam zastosowanie świetnych jakościowo materiałów. Wszystko realizowane w ramach izolacji natryskowej sprawdza się przy:

    ocieplaniu dachów i poddaszy ;

    ocieplaniu budynków mieszkalnych;

    izolacji dachów, zbiorników i instalacji kanalizacyjnych w ramach hydroizolacji;

    izolacji tarasów, fundamentów i wylewki ;

    izolacji magazynów, kurników, chłodni;

    ociepleniu i wygłuszeniu ścian.

Izolacja natryskowa to obecnie najlepsze i najszybsze rozwiązanie, które daje nam możliwość efektywnego ocieplenia poddasza. Dzięki temu można zapobiec uciekaniu ciepła oraz przenoszeniu alergenów. Nie powinno być problemów pleśni czy gryzoni, co jest często kłopotliwe, jeśli stosuje się wełnę mineralną.

Izolacja może być aplikowana bezpośrednio na podłoże i to niezależnie czy będzie to deskowanie, beton czy membrana. Doskonała przyczepność piany PUR sprawia, że uda się dzięki niej skutecznie wzmocnić konstrukcję. Nie będzie także problemu stosowania różnych elementów montażowych. Dzięki stosowaniu izolacji natryskowej z piany PUR mamy gwarancje energooszczędnego i niskoenergetycznego domu. Będzie można to czuć również w portfelu, ponieważ to rozwiązanie jest tanie.

Piana charakteryzuje się tym, że jest produktem ekologicznym i można liczyć na to, że dzięki niej nie będzie problemów z osiadającym kurzem czy alergenami. Oznacza to, że mamy czyste powietrze w domu. Piana nie ma substancji rakotwórczych, nie ma zapachu oraz nie będzie drażnić alergików. Cała instalacja tak przygotowana będzie bardzo szczelna i dzięki temu uzyska się rzeczywiście idealną izolację, która dodatkowo wpływa także na wyciszenie przygotowywanych pomieszczeń. Dlatego właśnie te wszystkie cechy powinny zachęcić do stosowania piany PUR.