Do natrysku izolacji piankowej stosuje się specjalne materiały. Zawsze mamy do tego dwa składniki: Izocyjanin oraz Poliol. Są one dostarczone wykonawcy izolacji w beczkach po 200 kg. Waga jednak ostatecznie zależy od tego jaki system będzie się przygotowywać.

Można obecnie mówić o trzech systemach natrysku w przypadku piany PUR: 

  • lekki system – gdy ma gęstość 35 kg na metr sześcienny
  • średni system – gęstość około 45 kg na metr sześcienny
  • ciężki system – o gęstości 55 kg na metr sześcienny.

Gęstość nie jest jednak jedyną różnicą między systemami. W oparciu o przeznaczenie instalacji izolacji trzeba również wybrać najlepsze rozwiązanie. Istotnym parametrem jest odporność na ściskanie. Jest to wartość niepozorna, czasami zaniedbywana ale tak naprawdę bardzo ważna przy wyborze systemu dla nas.

Sam proces technologiczny powstawania izolacji natryskowej będzie się przedstawiać następująco: składniki są podgrzewane do odpowiedniej temperatury, a następnie przez ciśnieniowe węże doprowadzane do pistoletu natryskowego. Przez pistolet podawane jest powietrze, które czyści dysze natryskowe. Sam natrysk i mieszanie składników odbywa się dzięki temu, że wszystko jest pod ciśnieniem w dyszy pistoletu. technologia oparta na natrysku charakteryzuje się szybkością oraz czystością.

nakładanie izolacji natryskowej i polimocznika

Można obecnie w ciągu dwóch dni przygotować nawet około 500 metrów kwadratowych takiej izolacji. W trakcie realizowania takich prac utrata materiału jest minimalna. Po zakończeniu natrysku trzeba wentylować pomieszczenia. Ponowne ich zasiedlenie będzie możliwe po około 24 godzinach od wykonania prac. W takiej sytuacji jednak szybko można izolacje wykonać i dalej zająć się już innymi kwestiami, które są związane z przygotowaniem wymarzonego domu czy mieszkania, przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnych kosztów.

Socialmedia

Warte uwagi

Rodzaje materiałów do izolacji

Polimocznik Polimocznik składa się z dwóch elementów, które są przeznaczone do tego, by stworzyć udaną powłokę, która będzie się charakteryzować wodoszczelnością i bardzo...

Izolacje natryskowe - IZOSOLUX

Izolacja natryskowa to obecnie najlepsze i najszybsze rozwiązanie, które daje nam możliwość efektywnego ocieplenia poddasza. Dzięki temu można zapobiec uciekaniu ciepła oraz przenoszeniu alergenów. Nie powinno być problemów pleśni czy gryzoni, co jest często kłopotliwe, jeśli stosuje się wełnę mineralną.

Izolacje natryskowe realizowane są przez nas z użyciem nowoczesnego sprzętu, który będzie gwarantował nam zastosowanie świetnych jakościowo materiałów. Wszystko realizowane w ramach izolacji natryskowej sprawdza się przy:

    ocieplaniu dachów i poddaszy ;

    ocieplaniu budynków mieszkalnych;

    izolacji dachów, zbiorników i instalacji kanalizacyjnych w ramach hydroizolacji;

    izolacji tarasów, fundamentów i wylewki ;

    izolacji magazynów, kurników, chłodni;

    ociepleniu i wygłuszeniu ścian.

Izolacja natryskowa to obecnie najlepsze i najszybsze rozwiązanie, które daje nam możliwość efektywnego ocieplenia poddasza. Dzięki temu można zapobiec uciekaniu ciepła oraz przenoszeniu alergenów. Nie powinno być problemów pleśni czy gryzoni, co jest często kłopotliwe, jeśli stosuje się wełnę mineralną.

Izolacja może być aplikowana bezpośrednio na podłoże i to niezależnie czy będzie to deskowanie, beton czy membrana. Doskonała przyczepność piany PUR sprawia, że uda się dzięki niej skutecznie wzmocnić konstrukcję. Nie będzie także problemu stosowania różnych elementów montażowych. Dzięki stosowaniu izolacji natryskowej z piany PUR mamy gwarancje energooszczędnego i niskoenergetycznego domu. Będzie można to czuć również w portfelu, ponieważ to rozwiązanie jest tanie.

Piana charakteryzuje się tym, że jest produktem ekologicznym i można liczyć na to, że dzięki niej nie będzie problemów z osiadającym kurzem czy alergenami. Oznacza to, że mamy czyste powietrze w domu. Piana nie ma substancji rakotwórczych, nie ma zapachu oraz nie będzie drażnić alergików. Cała instalacja tak przygotowana będzie bardzo szczelna i dzięki temu uzyska się rzeczywiście idealną izolację, która dodatkowo wpływa także na wyciszenie przygotowywanych pomieszczeń. Dlatego właśnie te wszystkie cechy powinny zachęcić do stosowania piany PUR.