Obecnie coraz częściej domy jednorodzinne przygotowuje się tak, że mają poddasze użytkowe, dzięki temu istnieje możliwość zwiększania skutecznie powierzchni mieszkalnej. Jest to nie małe wyzwanie, szczególnie gdy chcemy mieć pomieszczenia, które przez cały rok będą bardzo dobrze zaizolowane.

Takim problemem może być między innymi skomplikowany kształt dachu, który przy ocieplaniu będzie bardzo problematyczny. Montaż okien czy świetlików to elementy, które sprawiają, że w budynku licznie powstają mostki termiczne, które sprawiają, że utraty ciepła są znaczące a koszty eksploatacji rosną.

Największy problem będzie, jeśli stosuje się tradycyjne metody izolacji, ponieważ docinanie i dopasowanie poszczególnych elementów będzie bardzo trudne. Często właściwie może się to okazać niemożliwe, ze względu na zawiłą konstrukcję dachu bądź też brak odpowiednich umiejętności wykonawcy. Wtedy będzie tam brak ochrony termicznej. Od jakiegoś czasu na naszym rynku coraz częściej wykorzystywana jest pianka poliuretanowa, która to będzie doskonałym rozwiązaniem i nadaje się do stosowania izolacji poddaszy. W porównaniu do wełny mineralnej czy styropianu w czasie montażu nie trzeba używać gwoździ, kleju czy sznurków.

izolacja poddasza pianą purPiana jest aplikowana prosto na folię paroprzepuszczalną albo na deskowanie. Bezpośrednio po naniesieniu taka piana będzie zwiększać objętość i szczelnie wypełni szczeliny dzięki czemu pojawi się jednolita warstwa, na której nie będzie mostków termicznych. Dodatkowo atutem będzie to, że w czasie żelowania będzie sztywnieć a to wzmocni konstrukcję w budynku. Naniesiona w ten sposób warstwa piany w ciągu kilku sekund będzie gotowa do krycia płytami kartonowo–gipsowymi. Dzięki tej metodzie ocieplać można poddasze w ciągu jednego dnia przy zachowaniu bardzo dokładnego wykonania usługi.

Socialmedia

Warte uwagi

Skuteczna izolacja termiczna budynku – dach

Ceny ogrzewania budynków rosną z każdym rokiem. Jest to trend, który nie tylko będzie się utrzymywał, ale można spodziewać się jego dynamizacji z czasem. W związku z tym konieczne jest...

Izolacje natryskowe - IZOSOLUX

Izolacja natryskowa to obecnie najlepsze i najszybsze rozwiązanie, które daje nam możliwość efektywnego ocieplenia poddasza. Dzięki temu można zapobiec uciekaniu ciepła oraz przenoszeniu alergenów. Nie powinno być problemów pleśni czy gryzoni, co jest często kłopotliwe, jeśli stosuje się wełnę mineralną.

Izolacje natryskowe realizowane są przez nas z użyciem nowoczesnego sprzętu, który będzie gwarantował nam zastosowanie świetnych jakościowo materiałów. Wszystko realizowane w ramach izolacji natryskowej sprawdza się przy:

    ocieplaniu dachów i poddaszy ;

    ocieplaniu budynków mieszkalnych;

    izolacji dachów, zbiorników i instalacji kanalizacyjnych w ramach hydroizolacji;

    izolacji tarasów, fundamentów i wylewki ;

    izolacji magazynów, kurników, chłodni;

    ociepleniu i wygłuszeniu ścian.

Izolacja natryskowa to obecnie najlepsze i najszybsze rozwiązanie, które daje nam możliwość efektywnego ocieplenia poddasza. Dzięki temu można zapobiec uciekaniu ciepła oraz przenoszeniu alergenów. Nie powinno być problemów pleśni czy gryzoni, co jest często kłopotliwe, jeśli stosuje się wełnę mineralną.

Izolacja może być aplikowana bezpośrednio na podłoże i to niezależnie czy będzie to deskowanie, beton czy membrana. Doskonała przyczepność piany PUR sprawia, że uda się dzięki niej skutecznie wzmocnić konstrukcję. Nie będzie także problemu stosowania różnych elementów montażowych. Dzięki stosowaniu izolacji natryskowej z piany PUR mamy gwarancje energooszczędnego i niskoenergetycznego domu. Będzie można to czuć również w portfelu, ponieważ to rozwiązanie jest tanie.

Piana charakteryzuje się tym, że jest produktem ekologicznym i można liczyć na to, że dzięki niej nie będzie problemów z osiadającym kurzem czy alergenami. Oznacza to, że mamy czyste powietrze w domu. Piana nie ma substancji rakotwórczych, nie ma zapachu oraz nie będzie drażnić alergików. Cała instalacja tak przygotowana będzie bardzo szczelna i dzięki temu uzyska się rzeczywiście idealną izolację, która dodatkowo wpływa także na wyciszenie przygotowywanych pomieszczeń. Dlatego właśnie te wszystkie cechy powinny zachęcić do stosowania piany PUR.