Poddasze, które ocieplone będzie pianą poliuretanową powinno być ciche i ciepłe. To ekologiczny produkt, dlatego powietrze, które będzie w pomieszczeniu, gdzie piana jest wykorzystywana będzie czyste i zdrowie. Ograniczony będzie kurz oraz inne drobnoustroje. Pianka nie ma freonów, które mogą wpływać niekorzystnie na warstwę ozonową, nie będzie elementów rakotwórczych i niekorzystnych dla alergików.

Izolacja charakteryzuje się dobrą szczelnością. Obecnie ludzie zdają sobie sprawę z tego, że poddasze to obecnie ważny element, gdy chodzi o różne budynki. Przede wszystkim powietrze ogrzane w dolnej części budynku przenosić się będzie do górnej. Piana, która zastosowana będzie na poddaszu przywiera i dalej może rozszerzyć objętość a to sprawi, że wszystkie nieszczelności będą dobrze wypełnione. Jeśli poddasze jest źle izolowane to szybko okaże się, że większość ciepłego powietrza z pomieszczeń ucieka i tym samym pojawiają się niekorzystne straty w energii. Może to również prowadzić do pojawienia się pleśni. Bardzo dokładny natrysk miękkiej pianki sprawi, że takie zjawisko będzie ograniczone. Dzieje się tak, dlatego, że piana nie będzie chłonąć wilgoci. Jeśli adaptujemy poddasze do celów mieszkalnych to izolacja chroni przed stratami ciepła i również dlatego będzie ważna. Dzięki niej można między innymi ograniczyć koszty jakie związane są zawsze z przygotowaniem ogrzewania.

Zalety ocieplana pianką poliuretanową

Zalety ocieplana pianką poliuretanową Obecnie wykorzystywane pianki cechują się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi. Wiele firm, które specjalizują się w takich natryskach stara się podkreślać jak wiele możliwości dają nam pianki. Charakteryzują się one doskonałą jakością, mają ekologiczną formę i można je w różny sposób wykorzystywać. Dobrze przygotowana pianka będzie w stanie wypełnić wszystkie szczeliny i tym samym powstanie tak naprawdę idealna izolacja. Jest to również rozwiązanie, które ze względu na swoją wytrzymałość dostaje nawet 20 lat gwarancji. Pozytywnie odbierana jest pianka miedzy innymi przez inwestorów i deweloperów, którzy chętnie obecnie będą ją wykorzystywać. Na pewno zaletą będzie również to, że z pianką można na placu budowy osiągać wiele efektów, ponieważ będzie można dziennie pokrywać nawet 300 metrów powierzchni.

Socialmedia

Warte uwagi

Rodzaje materiałów do izolacji

Polimocznik Polimocznik składa się z dwóch elementów, które są przeznaczone do tego, by stworzyć udaną powłokę, która będzie się charakteryzować wodoszczelnością i bardzo...

Izolacje natryskowe - IZOSOLUX

Izolacja natryskowa to obecnie najlepsze i najszybsze rozwiązanie, które daje nam możliwość efektywnego ocieplenia poddasza. Dzięki temu można zapobiec uciekaniu ciepła oraz przenoszeniu alergenów. Nie powinno być problemów pleśni czy gryzoni, co jest często kłopotliwe, jeśli stosuje się wełnę mineralną.

Izolacje natryskowe realizowane są przez nas z użyciem nowoczesnego sprzętu, który będzie gwarantował nam zastosowanie świetnych jakościowo materiałów. Wszystko realizowane w ramach izolacji natryskowej sprawdza się przy:

    ocieplaniu dachów i poddaszy ;

    ocieplaniu budynków mieszkalnych;

    izolacji dachów, zbiorników i instalacji kanalizacyjnych w ramach hydroizolacji;

    izolacji tarasów, fundamentów i wylewki ;

    izolacji magazynów, kurników, chłodni;

    ociepleniu i wygłuszeniu ścian.

Izolacja natryskowa to obecnie najlepsze i najszybsze rozwiązanie, które daje nam możliwość efektywnego ocieplenia poddasza. Dzięki temu można zapobiec uciekaniu ciepła oraz przenoszeniu alergenów. Nie powinno być problemów pleśni czy gryzoni, co jest często kłopotliwe, jeśli stosuje się wełnę mineralną.

Izolacja może być aplikowana bezpośrednio na podłoże i to niezależnie czy będzie to deskowanie, beton czy membrana. Doskonała przyczepność piany PUR sprawia, że uda się dzięki niej skutecznie wzmocnić konstrukcję. Nie będzie także problemu stosowania różnych elementów montażowych. Dzięki stosowaniu izolacji natryskowej z piany PUR mamy gwarancje energooszczędnego i niskoenergetycznego domu. Będzie można to czuć również w portfelu, ponieważ to rozwiązanie jest tanie.

Piana charakteryzuje się tym, że jest produktem ekologicznym i można liczyć na to, że dzięki niej nie będzie problemów z osiadającym kurzem czy alergenami. Oznacza to, że mamy czyste powietrze w domu. Piana nie ma substancji rakotwórczych, nie ma zapachu oraz nie będzie drażnić alergików. Cała instalacja tak przygotowana będzie bardzo szczelna i dzięki temu uzyska się rzeczywiście idealną izolację, która dodatkowo wpływa także na wyciszenie przygotowywanych pomieszczeń. Dlatego właśnie te wszystkie cechy powinny zachęcić do stosowania piany PUR.