Rynek izolacji już od lat jest dominowany przez rozwiązania tradycyjne, jednak trzeba pamiętać, że mają one swoje wady. Wyznacznikiem dla tych materiałów jest jednak niska ich cena i dlatego są chętnie wybierane. Jeśli stosuje się wełnę czy styropian nie da się dokładnie wypełnić wszystkich elementów.

Dla tych, którzy mają około 200 metrów dachu przy tradycyjnej formie izolacji powstawać będzie nawet ponad 2500 połączeń i dlatego tworzy się w tym względzie aż 5 metrów kwadratowych ubytków. Tak niestety tworzą się mostki termiczne, które stają się mocno kłopotliwe. Jeszcze inne problemy występują, gdy izoluje się jakieś nietypowe kształty dachów, sklepienia łukowe lub przy nietypowych konstrukcjach. Często będzie wykonać sobie izolację w takich przypadkach, niekiedy będzie to niemożliwe.

Te problemy można rozwiązać w momencie, gdy sięgniemy po nowoczesną izolację natryskową z użyciem piany PUR. Tutaj mamy szybką aplikację i nie będą przy niej powstawały odpady a będzie w stanie dotrzeć do wszystkich miejsc. Tak stworzy się monolityczna warstwa izolacji. Nie ma przerw, nie pojawiają się mostki termiczne. Ocieplenie między krokwiami z wełny mineralnej wykonywać można po upływie roku od wykonywania więźby. Wszystko wynika z tego, że drewno musi schnąć. Jeśli wybieramy piankę ten problem nas nie dotyczy i od razu można wykonywać tą izolację.

Co to jest pianka poliuretanowa?

Poliuretan obecnie w rzeczywistości wykorzystuje się praktycznie wszędzie i w każdej dziedzinie życia się z nim spotkamy. Czasami może nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wiele przedmiotów codziennie wykorzystywanych właśnie z tego materiału jest wykonywanych.

piana PURPianka stosowana jest jako wypełnienie w drzwiach mieszkalnych, chłodniczych czy przy bramach modułowych. Pianka stosowana będzie jako materiał do produkcji brodzików i wanien oraz zabawek czy elementów dekoracji. Stosowana jest w przypadku izolacji w formie natryskowej, gdy używa się specjalnych maszyn po dużym ciśnieniem. Zastosowanie ma między innymi w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym oraz przechowalniczym. Można ją stworzyć przez mieszkanie w głowicy dwóch składników. Następuje ich zmieszanie i powstaje piana. W ten sposób wężami pod wysokim ciśnieniem z osłoną termiczną wydostają się one na zewnątrz na aplikowane miejsce, gdzie mają się znajdować. Takie rozwiązanie rzeczywiście dobrze się sprawdzi i gdy wszystko zwiększy objętość pokryje cały dach w sposób idealny dzięki temu nie będą powstawać żadne niekorzystne mostki termiczne.

Socialmedia

Warte uwagi

Czym docieplać domy?

Docieplanie domów stało się z dobrej praktyki absolutną koniecznością, ponieważ koszty energii cały czas rosną, a i względy ekologiczne mają swoje znaczenie. Powstaje tylko pytanie...

Izolacje natryskowe - IZOSOLUX

Izolacja natryskowa to obecnie najlepsze i najszybsze rozwiązanie, które daje nam możliwość efektywnego ocieplenia poddasza. Dzięki temu można zapobiec uciekaniu ciepła oraz przenoszeniu alergenów. Nie powinno być problemów pleśni czy gryzoni, co jest często kłopotliwe, jeśli stosuje się wełnę mineralną.

Izolacje natryskowe realizowane są przez nas z użyciem nowoczesnego sprzętu, który będzie gwarantował nam zastosowanie świetnych jakościowo materiałów. Wszystko realizowane w ramach izolacji natryskowej sprawdza się przy:

    ocieplaniu dachów i poddaszy ;

    ocieplaniu budynków mieszkalnych;

    izolacji dachów, zbiorników i instalacji kanalizacyjnych w ramach hydroizolacji;

    izolacji tarasów, fundamentów i wylewki ;

    izolacji magazynów, kurników, chłodni;

    ociepleniu i wygłuszeniu ścian.

Izolacja natryskowa to obecnie najlepsze i najszybsze rozwiązanie, które daje nam możliwość efektywnego ocieplenia poddasza. Dzięki temu można zapobiec uciekaniu ciepła oraz przenoszeniu alergenów. Nie powinno być problemów pleśni czy gryzoni, co jest często kłopotliwe, jeśli stosuje się wełnę mineralną.

Izolacja może być aplikowana bezpośrednio na podłoże i to niezależnie czy będzie to deskowanie, beton czy membrana. Doskonała przyczepność piany PUR sprawia, że uda się dzięki niej skutecznie wzmocnić konstrukcję. Nie będzie także problemu stosowania różnych elementów montażowych. Dzięki stosowaniu izolacji natryskowej z piany PUR mamy gwarancje energooszczędnego i niskoenergetycznego domu. Będzie można to czuć również w portfelu, ponieważ to rozwiązanie jest tanie.

Piana charakteryzuje się tym, że jest produktem ekologicznym i można liczyć na to, że dzięki niej nie będzie problemów z osiadającym kurzem czy alergenami. Oznacza to, że mamy czyste powietrze w domu. Piana nie ma substancji rakotwórczych, nie ma zapachu oraz nie będzie drażnić alergików. Cała instalacja tak przygotowana będzie bardzo szczelna i dzięki temu uzyska się rzeczywiście idealną izolację, która dodatkowo wpływa także na wyciszenie przygotowywanych pomieszczeń. Dlatego właśnie te wszystkie cechy powinny zachęcić do stosowania piany PUR.